Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Väggrelief 12667228



*

nr 1266 7228


Väggrelief

silver, Brunel 1972, "Paesaggio Marino". Motivet: 14x18 cm. Bruttovikt: ca 1960g.


Utrop:

1.000 kr

Såld:

4.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 juli 2019
kl 20:50:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/7 13:34:08 1      800 kr
29/7 20:06:17 2      1.500 kr
29/7 20:15:26 1      1.200 kr
29/7 20:15:26 2      1.300 kr (Budbetjänt)
29/7 20:17:19 2      1.900 kr
29/7 20:29:12 1      1.600 kr
29/7 20:29:12 2      1.700 kr (Budbetjänt)
29/7 20:31:28 1      2.200 kr
29/7 20:36:00 3      2.600 kr
29/7 20:37:18 2      2.600 kr
29/7 20:37:18 3      2.600 kr (Budbetjänt)
29/7 20:38:08 2      3.200 kr
29/7 20:38:51 1      3.400 kr
29/7 20:40:16 3      3.600 kr
29/7 20:40:54 2      3.800 kr
29/7 20:41:32 2      4.000 kr
29/7 20:45:43 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: reliefplatta relieftavla silver väggplatta väggrelief ädelmetall
  • 8048 Väggrelief
    Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8086 Väggrelief
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:56




Ladda ner broschyr